O mně


Cestování zbožňuju. Ještě donedávna jsem jezdila maximálně na jednu dovolenou ročně, protože můj manžel cestování nemá rád a nejradši by ze své rodné země nevytáhl paty… Chápete to???? Já teda ne… Vlastně mě dřív ani nenapadlo, že existují lidé, kteří neradi cestují. Tuhle informaci mi můj manžel před svatbou jaksi zatajil… Na vysoké jsme na společné dovolené nejezdili, moc peněz jsme neměli a letenky tenkrát ještě nebyly tak levné jako dnes… Nejvíc mě manžel šokoval, když při prodeji našeho sadu přes M&M reality vyhrál zájezd do Dubaje, a oznámil mi to takto: „Já ti něco řeknu, ale nesmíš se na mě zlobit a nesmíš mě do ničeho nutit. Vyhráli jsme zájezd do 5 hvězdičkového hotelu v Dubaji, ale já nikam rozhodně nejedu“. V tu chvíli mi došlo, že fakt asi nemá cenu ho nutit, protože pak si to ani já neužiju a že tedy začnu cestovat i bez něj. A protože to bylo tak trochu narychlo, do Dubaje jsem nakonec jela sama. Od té doby konečně cestuju víc, jedna dovolená ročně už rozhodně nepřipadá v úvahu. Celkově jsem měla pocit, že kromě něj nemám ani s kým jet, ale pak najednou jsem zjistila, že se nakonec vždycky někdo najde – sestra, kámošky, jednou za rok manžel a doufám, že jak budou mít další kámošky větší děti, že parťaček na dovolenou bude přibývat.

Nikdy mě vlastně ani nenapadlo, že bych mohla začít psát blog. Už jich existuje spoustu a já vlastně nikdy na to psaní vůbec nebyla. Ve škole jsem slohovky a eseje děsně nesnášela a učitelé mě za ně ani nechválili. Spíš naopak :p Když jsem byla v primě na gymplu, měli jsme v rámci slohu popsat nějaký recept a učitel mi vytknul, že „vymáchat řízek ve vajíčku“ vůbec nezní dobře. Jen jednou jsem byla pochválena, když jsem u eseje na vysoké škole měla pod prací napsáno „Velmi inteligentní práce“ – ale to mělo jeden háček – tu esej za mě napsal manžel :p Takže ode mě nečekejte žádný vytříbený styl, žádná velká spisovatelka ze mě asi nikdy nebude, ale uvědomila jsem si, že by bylo fajn si vzpomínky z cest uchovat a začala jsem si vše sepisovat.

A taky jsem zjistila, že na většině blogů mi jedna věc chybí – na spoustě z nich je dost málo praktických informací a často nenajdu informace, které hledám. A já zbožňuju plánování a před cestou si vše sepisuju, aby plán byl dokonalý a vše klaplo na jedničku. Obzvlášť, když cestujeme autobusem, tak je určitá příprava potřeba. Někdo se mnou bude možná polemizovat, že bez přípravy je to větší sranda, ale když chci využít čas na maximum, vidět co nejvíc a do některých lokalit jezdí bus třeba jen 2x denně, tak se to prostě bez přípravy neobejde. A dohledat jednotlivé jízdní řády, konkrétní autobusy, trasy, odkazy atd. zabere dost času a tak jsem si říkala, že když už to mám vždy tak podrobně sepsané, že by se to možná mohlo při plánování někomu hodit a ušetřit dost času při plánování. Takže oproti jiným blogům, u mně určitě nečekejte žádné dlouhé popisy o jednotlivých památkách a přírodních krásách, o tom najdete na internetu informací spoustu a já určitě nechci odněkud něco kopírovat… Kromě mých zážitků z cest u mě najdete hlavně praktické informace a rady, spoustu různých odkazů, itineráře, trasy, jízdní řády a jak v dané zemi funguje autobusová doprava, tipy na restaurace a nikdy nebudou chybět informace o jednotlivých nákladech, abyste si dokázali představit, kolik jednotlivé položky stojí.

Doufám, že se vám budou všechny tyhle informace hodit, pokud se rozhodnete pro stejnou destinaci a snad vám to při plánování ušetří nějaký čas. A kdybyste měli pocit, že jsem třeba na něco zapomněla a ocenili byste ještě nějaké další informace, dejte vědět do zprávy a pokud budu vědět, ráda doplním.

 

Lenka