Budova parlamentu
Evropa

Vídeň – 04/2023


Víkend ve Vídni s dítětem

Do Vídně jsem vyrazila se svým 10 letým synem a s kamarádkou a jejím dítětem na víkend. Program jsme se snažili přizpůsobit, aby bavil hlavně děti, takže jsme navštívili např. akvárium, přírodovědné muzeum a 3D muzeum s optickými efekty. V článku jako vždy najdete podrobné informace z naší návštěvy Vídně, aby vám to ušetřilo čas při plánování.

 

Datum – duben 2023

 

Itinerář

Den 1 – 3D PicArt Museum, Haus des Meeres – akvárium, tržnice Naschmarkt

Den 2 – Přírodovědné muzeum, procházka centrem Vídně

Navštívená místa

https://mapy.cz/s/radevokumo

Možná je to až neuvěřitelné, ale ve Vídni jsem byla ve svých 40 letech poprvé, myslím jako turista, do té doby jsem byla x krát na letišti a nebo u hlavního nádraží před cestou na letiště, když máme dopolední lety. Ale jako turista opravdu poprvé i když máme Vídeň opravdu blízko, z Brna je to kousek. Nikdy mě nijak zvlášť nelákala a právě proto, že je tak blízko, tak jsem návštěvu dlouho odkládala, protože sem mohu jet opravdu kdykoliv. Ale je to moc hezké město a určitě stojí za návštěvu a i pro děti je tu spousta zajímavých míst, kde se zabaví. Určitě jsme nebyli naposledy, protože za víkend se vše stihnout nedá.

My jeli z Brna vlakem na hlavní nádraží. Kupodivu 1. třída byla tentokrát o pár desítek korun levnější než 2. třída, tak jsme tentokrát jeli 1. třídou.

 

Ubytování

Zvolili jsme ubytování mimo centrum (Pia’s Gardenview), aby to nebylo moc drahé a vybrali jsme moc hezký byt 2+kk, který byl krásně nově zrekonstruovaný.

Cena – 2643 Kč (tj. 660 Kč/noc/osoba)

Odkaz – https://www.booking.com/hotel/at/pias-garden-view.html?aid=808251

Manželská postel
Moderní bílá kuchyň
Obývák se stolem a čtyřmi židlemi
Moderní koupelna se sprchovým koutem
Umyvadlo v moderní koupelně s šedými kachlíky

Doprava po Vídni

My používali tramvaje a jednou metro. Jízdenky jsme kupovali buď v automatu v metru nebo na zastávce tramvaje. Ale jinak automaty najdete přímo i v tramvaji.

Den 1

3D PicArt Museum

Jako první jsme navštívili 3D PicArt muzeum. Mají otevřeno od 10:00 a šli jsme rovnou na otvíračku a vstupenky jsme kupovali na místě. Bylo dobrý jít na otvíračku, protože na začátku tam aspoň nebylo moc lidí, později už se to nakupilo a bylo zde lidí docela hodně, že občas člověk musel čekat na fotku. Tohle bylo už mé třetí 3D muzeum které jsem navštívila (předtím jsme byli na Madeiře ve Funchau a v Budapešti) a pořád mě to baví, sice se většina optických efektů už opakuje, ale i v tomto třetím jsme našli další nové, které v předchozích dvou nebyly. A je to fakt místo, kde se děti zabaví 😊 Teda nejen děti :p

Mapa – https://mapy.cz/s/genucukubo

Web – https://www.3dpicart-museum.at/

Vstupné – dospělý 14 EUR, dítě (6 – 16 let) – 10 EUR

optický efekt v 3D muzeu kde je svalnatý muž a dítě na veřejných záchodech
3D Picart Museum Vídeň
Optický efekt v 3D muzeu ve Vídni

Haus des Meeres – akvárium

Původně jsme chtěli jít nejdřív sem hned po příjezdu, ale chtěla jsem online lístky kupovat až ráno poté co nasedneme do vlaku, protože jsem to radši nechtěla riskovat dříve, kdyby třeba některé z dětí onemocnělo, tak aby vstupenky nepropadly. Den před jsem to ještě kontrolovala a ukazovalo mi to, že online vstupenka bude aktivní 1 hodinu od zakoupení. Tak jsem si říkala, že to je akorát, když to budu kupovat po nastoupení do vlaku a cesta trvá cca 1,5 hodiny. Jenže když jsem to ráno v sobotu chtěla koupit, tak mi to najednou ukazovalo, že vstupenku zašlou do emailu až 3 hodiny od zakoupení, evidentně to nějak regulují podle momentální situace. Lístky jsem teda hned koupila, ale rozhodli jsme se jít nejdřív do 3D muzea a až pak do akvária až budeme mít po obědě.

Rozhodně doporučuju koupit vstupenky online. Když jsme přišli na místo, tak jsme byli opravdu v šoku, jaká zde byla fronta. A prakticky nepostupovala, protože evidentně čekali, až pár lidí vyjde, aby mohli pustit dovnitř další.

Ale s online lístky samozřejmě frontu nečekáte a jdete rovnou ke dveřím a obsluha vás pustí hned dovnitř. Není to tam moc přehledné a na první pohled tam není vidět, jestli je tam nějaká samostatná fronta pro lístky online, také stačí přijít ke dveřím a obsluha vás pustí.

Tady na fotce můžete vidět, jaká byla fronta a vůbec neubývala i když jsme mrkli později ze shora z okna

Pohled z okna na dlouhou frontu

Akvarium není špatné, pokud jste ještě v žádném nebyli, tak určitě zajděte. Ale já akvária zbožňuju a tohle bylo mé sedmé a musím říct, že v porovnání s ostatními bylo nejméně zajímavé. Byly zde teda moc hezcí plazi, tak velké tlusté hady jsem zatím jinde neviděla, také hezké opičky, různí ještěři atd. ale akvária samotná mě ve srovnání s jinými místy nějak extra nenadchla, dost akvárií poměrně malá s menšími rybkami a tunel nejméně zajímavý, hrozně tmavý a celkem málo zajímavých ryb, oproti jiným tunelům, kde byli opravdu velcí žraloci, rejnoci atd.

Kromě Vídně jsem byla ještě v akváriích v Dubaji, na Lanzarote, v Barceloně, Seville, Valencii a Budapešti. Nejvíc se mi líbilo akvárium v Seville, Valencii a Barceloně a i Budapešť se nám moc líbila.

Tady mě taky moc nenadchlo uspořádání, že je to v 9. patrové budově, takže je nejlepší vyjet do 9. patra a pak sestupovat postupně dolů. Taky oproti jiným akváriím tady bylo opravdu hodně lidí a člověk se pořád motal mezi ostatními návštěvníky.

Ale i tak to byl hezký zážitek, takže pokud jste ještě v žádném akváriu nebyli, tak se vám to určitě bude líbit.

Mapa – https://mapy.cz/s/dogabanalo

Web – https://www.haus-des-meeres.at/

Online vstupenky – https://shop.haus-des-meeres.at/en

Vstupné – dospělý 21,9 EUR, dítě 6-15 let 9,8 EUR (+další varianty dle věku najdete na webu)

Černá opička
Velký bíložlutý had
Rejnok v akváriu
Žába
Barevná rybka
Želva
Chameleon
Ještěr v teráriu

Naschmarkt

Pak jsme zašli ještě na trh Naschmarkt, kde najdete stánky s ovocem, zeleninou, sušeným ovocem, oříšky či různé sladkosti atd. Také zde najdete spoustu restaurací, kam můžete zajít na jídlo.

Mapa – https://mapy.cz/s/gacogolufe

Tržnice se zeleninou
Mnoho druhů oliv na tržnici
Řecké sladkosti na tržnici
Tržnice s různými lahůdkami
Ovoce na tržnici
Různé druhy sladkostí a ořechů

Den 2

Přírodovědné muzeum

Druhý den jsme vyrazili nejdříve do přírodovědného muzea (Naturhistorisches Museum Wien). Jestli jedete do Vídně s dětmi, tak určitě tohle muzeum doporučuju, naše děti byli nadšené. Najdete tam kostry dinosaurů, krásné minerály nebo třeba meteority, některé i z Česka 😊 Takže to opravdu byla zajímavá podívaná a pokud by člověk chtěl procházet všechno, tak by to bylo opravdu na dlouho. My tady strávili asi 2 hodiny.

Vstupenky jsme taky radši ráno koupili online, ale tady ta fronta nebyla nějak moc velká, ale težko říct, jak to vypadá v jiné časy, takže online vstupenkou člověk nikdy nic nezkazí.

Mapa – https://mapy.cz/s/dajezejome

Web – https://www.nhm-wien.ac.at/

Online vstupenky – https://www.nhm-wien.ac.at/en/online_ticketing

Vstupné – dospělý 16 eur, dítě do 19 let zdarma

Budova Přírodovědného muzea ve Vídni
Kostry dinosaurů v Přírodovědném muzeu
Dinosaurus v přírodovědném muzeu
Kostry dinosaurů v Přírodovědném muzeu
Sál meteoritů v Přírodovědném muzeu ve Vídni
interiér Přírodovědného muzea ve Vídni

Ve zbytku dne jsme se prošli centrem a prohlédli některé památky zvenčí. Tentokrát jsme návštěvu památek zevnitř vynechali, protože by to 6 leté dítě mé kamarádky ještě nebavilo, takže si to necháme někdy na příště, určitě to nebyla poslední návštěva.

Parlament

Rakouský parlament se nachází kousek od Přírodovědného muzea a je to moc hezká  neoklasicistní budova, která byla postavená v 19. století a od té doby v ní sídlí rakouský parlament.

Mapa – https://mapy.cz/s/jekukecana

Budova parlamentu
Budova parlamentu ve Vídni

Vídeňská radnice

Vídeňská radnice (Wiener Rathaus) je krásná novogotická stavba z konce 19. století.

Mapa – https://mapy.cz/s/katedakolo

Radnice, novogotická stavba z konce 19. století

Národní vídeňské divadlo Burgtheater

Mapa – https://mapy.cz/s/cakedaseke

Národní vídeňské divadlo

Volksgarten

Moc hezký park v blízkosti paláce Hofburg. Park byl postaven v roce 1821 na místě městského opevnění zničeného Napoleonem v roce 1809. Zahrada byla otevřena pro veřejnost v roce 1823. Park je upraven jako rozárium, kde se nachází více než 3000 růžových keřů.

Mapa – https://mapy.cz/s/dejemofaco

krásný park s kašnou a květinami

Hofburg

Hofburg je jedním z nejrozsáhlejších palácových komplexů na světě, který byl dříve domovem Habsburků.

Mapa – https://mapy.cz/s/dejetonafu

Kostel

Zámek Belveder

Zámek Belveder dnes slouží jako muzeum s díly světoznámých umělců od středověku po současnost. Zámek je rozdělen na Horní Belveder, kde se nachází stála expozice, a Dolní Belveder s příležitostnými výstavami.

https://mapy.cz/s/hupadefojo

Zámek Belveder

Restaurace

Erzherzogtum Naschmarkt

Na oběd jsme zašli do této restaurace v Naschmarktu. Syn si dal řízek, který byl fakt obří, že by opravdu stačil dvoum lidem. Já si dala guláš se špeclemi.

Řízek – 17,50 EUR

Mapa – https://goo.gl/maps/sLXGuHfCbPFEGQwB6

Guláš – 18,50 EUR

Pizzeria da Filippo

Na večeři jsme zašli do italské restaurace mimo centrum blízko našeho ubytování a ceny zde byly o poznání levnější nez v centru. Těstoviny se pohybovaly od 8 do 14 EUR. Já si dala špagety s mořskými plody za 11,20 EUR a byly moc dobrý s opravdu velkým množstvím krevet, slávek a kalamárů.

Mapa – https://goo.gl/maps/LLptH4RdLTbvh3fc9

Špagety s mořskými plody

Odkazy

Ubytování  Pia’s Gardenview – https://www.booking.com/hotel/at/pias-garden-view.html?aid=808251

3D PicArt Museum https://www.3dpicart-museum.at/

Přírodovědné muzeum https://www.nhm-wien.ac.at/

Přírodovědné muzeum  online vstupenky – https://www.nhm-wien.ac.at/en/online_ticketing

Haus des Meeres – akvárium https://www.haus-des-meeres.at/

Haus des Meeres Online vstupenky – https://shop.haus-des-meeres.at/en

Náklady

Ubytování – 660 Kč noc osoba

3D PicArt Museum – dospělý 14 EUR, dítě (6 – 16 let) – 10 EUR

Haus des Meeres – akvárium – dospělý 21,9 EUR, dítě 6-15 let 9,8 EUR

Přírodovědné muzeum – dospělý 16 eur, dítě do 19 let zdarma

Restaurace – cca 45 EUR osoba

Vlak – dospělý 2 cesty z Brna a zpět do Brna 629 Kč, dítě 503 Kč

 

Pokud máte rádi Rakousko, mrkněte na mém blogu jaká další zajímavá místa můžete v Rakousku navštívit – https://lenkacestounecestou.cz/category/evropa-cs/rakousko/

Pokud se vám článek líbil a ušetřil vám čas při plánování vaší dovolené a chtěli byste přispět na provoz tohoto webu, můžete mi poslat nějakou symbolickou částku na účet 1017134683/5500

Tvorba webu zabere spoustu času a provoz webu i nějaké ty peníze, ale určitě nechci vytvářet jako ostatní nějaké placené e-booky či placené členské sekce, takže web bude vždy pro všechny celý zdarma, protože není nad to, když mi posíláte milé zprávy, jak vám můj blog pomáhá při plánování vašich cest 🙂 Ale kdybyste mě chtěli podpořit a obdarovat mě nějakým dobrovolným příspěvkem na provoz webu, určitě mě potěší jakákoliv částka, kterou mi zašlete 🙂

Please follow and like us:

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *