Wolfgangsee
Evropa,  Rakousko

Rakousko – Wolfgangsee


Wolfgangsee – jednodenní výlet

Protože je to letos s tím plánováním dovolené složitější a už mi v červenci zrušili lety na Azory, nechtěla jsem nic podobného riskovat a rozhodla jsem se letos dělat spíš kratší výlety v okolních státech. Výběr padl opět na Rakousko, tentokrát jezero Wolfgangsee. Syna jsem bohužel ze zdravotních důvodů musela nechat doma a tak jsem jela jen s taťkou a tetou. Ale jinak je to ideální výlet pro děti.

Datum – 22.8.2020

Itinerář

4:15 – sraz na parkovišti v českých Budějovicích

5:15 – odjezd České Budějovice

9:00 – příjezd do Sankt Gilgen

18:15 – odjezd ze Sankt Gilgen

21:30 – příjezd do Českých Budějovic

Navštívená místa

https://mapy.cz/s/fahuvahepo

Cestovní kancelář

Nikdy jsem nebyla na výlety s cestovkou, ale na jednodenní výlet je zájezd s cestovkou ideální, bez řidičáku bych se na taková místa ani hromadnou dopravou nedostala a cena s cestovkou je dobrá.

Vybrali jsme opět CK Vega Tour. Tuto cestovku určitě mohu doporučit, vše probíhalo bez problémů.

Na jejich webu má tento výlet název Na kole kolem Wolfgangsee, ale nenechte se zmást, pokud nechcete na kole, je možno jet bez kol a naplánovat si program bez kol a bez průvodce. Takže i ti, co nemají rádi organizované zájezdy s CK, mohou využít jen dopravy a pak si zvolit svůj vlastní program nezávisle na průvodci a skupině účastníků zájezdu. To byl i náš případ, protože výlet na kole není opravdu nic pro mě.

Pár dní před odjezdem přišly emailem pokyny na cestu s podrobnějšími informacemi. Den před odjezdem přišla i sms, kde bylo i tel. číslo na průvodce a řidiče a SPZ našeho autobusu.

V informacích na webových stránkách CK se psalo, že z jednotlivých měst jede autobus, pouze když v daném městě nastupuje alespoň 6 lidí, ale ve skutečnosti i když z daného města jede méně lidí, zastavují tam vždy.

CK Vega Tour –  https://ckvegatour.cz/

https://ckvegatour.cz/rakousko/wolfgangsee/na-kole-kolem-wolfgangsee

Doprava

Autobus vyjížděl z Prahy ve 2:00 v noci. Dále zastavoval v  Táboře a v Českých Budějovicích, kde jsme měli sraz ve 4:15 a odjezd měl být v 4:30 ráno, ale autobus měl menší zpoždění, takže do Českých Budějovic dorazil až cca v 4:35 a než ostatní (cca 6 lidí) naložili kola, tak to zabralo docela dlouho a vyjížděli jsme v 5:15.

Odjíždělo se z parkoviště na Husově ulici naproti Výstavišti (https://mapy.cz/s/fadopugugu). Původně měl být odjezd z Českých Budějovic v 3:30, ale pár dní před odjezdem jsme dostali informaci, že se časy odjezdů ze všech míst posunují o hodinu a tak byl odjezd z Českých Budějovic posunut na 4:30. Cesta ubíhala rychle, u hranic jsme měli 30 minutovou přestávku a pak ještě jednu kratší u Mondsee.

Mondsee
Mondsee

Lodí po jezeře a lehká túra kolem jezera

Wolfgangsee do městečka Sankt Gilgen jsme dorazili v 9:00. My co jsme byli bez kol, jsme tedy mohli hned vyrazit a ostatní si připravili kola a vydali se na výlet kolem Wolfgangsee na kole. Odjezd domů byl ze stejného místa v Sankt Gilgen.

Původně jsme chtěli vyjet lanovkou na horu Zwölferhorn (https://www.zwoelferhorn.at/), ale už doma jsem z internetu zjistila, že je teď mimo provoz (do října 2020), protože se teď opravuje.

Tak jsem se místo toho rozhodla, že uděláme nějakou menší túru kolem jezera, opravdu něco nenáročného, protože taťka a teta už nejsou nejmladší. Rozhodli jsme se tedy jet nejdřív lodí ze Sankt Gilgen do Ried-Falkenstein a odtud jít pěšky zpět do Sankt Gilgen. Ale jinak by se dala časově stihnout v pohodě i delší trasa, takže je možné vystoupit z lodě až na některé z dalších zastávek.

V Sankt-Gilgenu je přístaviště zde – https://mapy.cz/s/nelokepuno. Lodě jezdí cca po hodině, takže my jsme jeli v 10:00 (jízdní řády a ceny – https://www.schafbergbahn.at/content/website_schafbergbahn/en_uk/timeprice/wssprice.html). Odsud do Ried-Falkenstein (https://mapy.cz/s/jukumobeca) stál lístek 6,20 EUR.

Wolfgangsee Sankt Gilgen
Wolfgangsee Sankt Gilgen přístaviště
Wolfgangsee Sankt Gilgen
Wolfgangsee loď
Wolfgangsee loď
Wolfgangsee loď
Wolfgangsee loď
Wolfgangsee loď
Wolfgangsee loď - Ried-Falkenstein
Wolfgangsee loď
Wolfgangsee loď

Cestou tam bylo ještě krásné slunečné počasí. Většina trasy vedla po rovině, jen na začátku byl kus cesty do kopce na horu Falkenstein (764 m).

Wolfgangsee
Wolfgangsee
výlet kolem Wolfgangsee
Wolfgangsee
Trasa kolem Wolfgangsee
Wolfgangsee
Wolfgangsee

Obloha se pak zatáhla, takže jezero už nemělo tak krásnou tyrkysovou barvu jako za slunečného počasí. Na odpoledne hlásili bouřky, naštěstí celý den nepršelo a začalo lehce pršet asi až 10 minut předtím, než jsme dorazili k autobusu.

Wolfgangsee
Wolfgangsee
Wolfgangsee

Jak se zatáhlo, tak už nebylo takové vedro, takže v jezeře jsme se nevykoupali, ale cestou kolem jezera se dalo narazit na několik pláží, kde se dalo koupat. Takže za slunečného počasí lze výlet spojit i s koupáním.

Wolfgangsee koupání

Trasa – dle mapy.cz 2:52 h – 7,4 km

https://mapy.cz/s/cedunudala

Restaurace

Jak jsme přicházeli zpět do Sankt Gilgen, chtěli jsme zajít do restaurace na jídlo. Musím říct, že jsme měli opravdu problém si vybrat, ve většině restaurací bylo menu téměř totožné, velmi malý výběr jídel a všude řízek, cordon bleu a klobása se zelím atd.… Nic co by nás opravdu nadchlo, když jdu do restaurace, ráda si dám něco zajímavějšího než řízek nebo cordon bleu… Takže poté co jsme prošli asi kolem 6 restaurací, kde jsme si nebyli schopní vybrat, jsme se vrátili k první italské restauraci Portofino (https://mapy.cz/s/polodutoku). Já a teta jsme si vybrali lasagne a taťka pizzu. Ceny byly přijatelné, kolem 10 EUR.

Lasagne – 10,80 EUR

Pizza – 9,80 EUR

Webhttps://nilus-portofino.at/

Jídelní lístekhttps://nilus-portofino.at/wp-content/uploads/2020/07/Speisekarte-A4_Magazin_food.pdf

Náklady

Cena výletu s CK Vega Tour – standardní cena 990 Kč (já měla ještě štěstí na příjemnou slevu)

Lístek na loď – 6,20 EUR

Restaurace – jídlo + pití – 14 EUR

Mě tedy výlet stál celkem 1125 Kč

 

Odkazy

CK Vega Tour –  https://ckvegatour.cz/

Lanovka na Zwölferhornhttps://www.zwoelferhorn.at/ (do října 2020 mimo provoz)

Loď po jezeře – ceny a jízdní řádhttps://www.schafbergbahn.at/content/website_schafbergbahn/en_uk/timeprice/wssprice.html

Restaurace Portofinohttps://nilus-portofino.at/

 

Pokud jsem vás tímto článkem naladila na další výlet v Rakousku, doporučuju Bad Gastein, opět výlet vhodný i pro děti – https://lenkacestounecestou.cz/rakousko-bad-gastein/

Please follow and like us:

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *