Pohled na městečko Dürnstein
Evropa,  Rakousko

Rakousko – Údolí Wachau


Plavba lodí po Dunaji a údolí Wachau

Na tento jednodenní výlet do Rakouska s CK Cesty Evropou jsme se vypravila s mým 10 letým synem a s mým taťkou. Je to ideální výlet i pro děti, není to nic náročného. Údolí Wachau určitě stojí za návštěvu, najdete zde krásná malebná městečka, hrady, zříceniny a také jsme v rámci tohoto výletu podnikli lodní plavbu po Dunaji.

Navštívená místa

https://mapy.cz/s/bubemuzuja

Datum – 9.9.2023

CK Cesty Evropou

Na tento výlet jsme jeli s cestovní kanceláří Cesty Evropou. Jeli jsme s nimi už po třetí a jako vždy vše proběhlo bez problémů, organizace byla velmi dobrá.

Tato CK se specializuje pořádání jednodenních výletů do okolních zemí ale i na zajímavá místa v České republice. Takže jestli chcete letos vyrazit, určitě mrkněte nejen na tento výlet, ale na celkovou nabídku, která je fakt zajímavá 😊 Mít víc času, tak jedu snad na všechny výlety 😊 Takže to beru tak nějak postupně, každý rok 1-2 výlety.

Nástupní místa: Brno, Znojmo

Odkaz CK Cesty Evropou – https://cestyevropou.cz/klient/index.php

Odkaz výlet Wachau – https://cestyevropou.cz/klient/zajezdy/wachau.php

Vyjížděli jsme z Brna od Janáčkova divadla v 6:15.

Průvodkyně byla velmi příjemná a dozvěděli jsme se od ní spousta zajímavých informací o tomto regionu. 

Údolí Wachau, zapsané na seznamu UNESCO, patří mezi nejkrásnější úseky Dunaje. Wachau je známé svými vinicemi, hrady, kláštery a malebnými městečky. Nachází se v Dolním Rakousku a táhne se podél řeky Dunaje mezi městy Melk a Krems. Svými přírodními krásami a bohatým kulturním dědictvím přitahuje návštěvníky z celého světa.

Dürnstein

Nejdřív jsme zastavili v městečku Dürnstein, kde jsme měli 2 hodiny na prohlídku. Vyšli jsme si jednoduchou stezkou do kopce na zříceninu, odkud byl krásný výhled do okolí. Doporučuju jít nahoru touto cestou (https://mapy.cz/s/kavohohela ), která je o trošku delší, ale není moc strmá, jen mírný kopec a žádné schody. Udělali jsme okruh, takže cestou zpět jsme šli jinou cestou, která byla místy po kamenech a po schodech z kamenů, takže na sestup to bylo určitě příjemnější než jít touto cestou nahoru. Pak jsme si ještě stihli prohlédnout malebné uličky Dürnsteinu.

Pohled na řeku a městečko
Pohled na zříceninu a okolní kopce
Dům s malovanou fasádou
Malebné městečko

Melk

Pak jsme vyrazili do města Melk. V Melku se nachází benediktinské opatství s velkolepým barokním klášterem. 

Tam jsme měli opět 2 hodiny volného času. Bylo možno jít na prohlídku kláštera, ale my jsme chtěli stihnout oběd, takže jsme si klášter prohlídli jen zvenčí.

Budova kláštera s oranžovou fasádou
Malebné městečko
Budova opatství a velké nádvoří
Kašna a měšťanské domy na náměstí

Lodní výlet po Dunaji

V 13:30 jsme měli sraz u info centra, abysme společně vyrazili na lodní výlet. Průvodkyně koupila hromadně lístky na loď pro všechny. Na lodi bylo fajn, že šlo v pohodě najít místa ve stínu pod střechou. Kdo chtěl, mohl být i vevnitř v restauraci, kde byla klimatizace. Byla tedy možnost dát si oběd i tady.

Lodní výlet trval 2 hodiny a projížděli jsme krásným údolím Wachau, kde jsme se mohli kochat výhledy na malebné vesničky, zříceniny či vinice v kopcích.

Pohled z lodi na řeku a hrad
Loď na široké řece
Pohled na řeku a městečko
Pohled na historické domy a nástupní stanici pro lodě
Pohled z lodi na řeku
Pohled z lodi na řeku a malebné městečko

Krems

Lodní výlet končil v městečku Krems, odkud pochází kremžská hořčice. Tady jsme opět měli 2 hodiny času na prohlídku městečka.

Krems je páté největší město Rakouska. Prohlédli jsme si zachovalou městskou bránu z 15. stol., kostely Bürgerspilskirche a Pfarrkirche s bohatou barokní výzdobou, radnici a pěší zónu lemovanou historickými měšťanskými domy.

Byl to moc hezký výlet, určitě doporučuju. Počasí nám vyšlo skvěle, krásně slunečno a teplo.

 

Ulice s historickými domy
Historický dům
Malebné městečko
Budova kostela

Pokud byste chtěli inspiraci na další výlety do Rakouska, mrkněte na ostatní články v sekci Rakousko 🙂 https://lenkacestounecestou.cz/category/evropa-cs/rakousko/

Pokud se vám článek líbil a ušetřil vám čas při plánování vaší dovolené a chtěli byste přispět na provoz tohoto webu, můžete mi poslat nějakou symbolickou částku na účet 1017134683/5500

Tvorba webu zabere spoustu času a provoz webu i nějaké ty peníze, ale určitě nechci vytvářet jako ostatní nějaké placené e-booky či placené členské sekce, takže web bude vždy pro všechny celý zdarma, protože není nad to, když mi posíláte milé zprávy, jak vám můj blog pomáhá při plánování vašich cest 🙂 Ale kdybyste mě chtěli podpořit a obdarovat mě nějakým dobrovolným příspěvkem na provoz webu, určitě mě potěší jakákoliv částka, kterou mi zašlete 🙂

Please follow and like us:

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *