Internet - Užitečné odkazy
Rady a tipy

Užitečné odkazy


Užitečné odkazy na cestování

Při plánování dovolené je internet skvělým pomocníkem. V tomto článku najdete mé oblíbené webové stránky, které se hodí při plánování dovolené. Některé z nich mají k webové stránce i mobilní aplikaci, ale na mobilní aplikace se zaměřím v jiném příspěvku.

Třeba některé z nich ještě neznáte a pomůžou i vám při plánování dovolené. Jestli používáte nějaké další webové stránky, které se hodí při plánování dovolené, budu ráda, když napíšete vaše tipy do komentářů. 

 

Mapy

Mapy.cz

Na mapy.cz nedám dopustit, bez nich fakt ani ránu. Zde můžete najít např. turistické trasy, takže tyto mapy jsou super pro plánování treků. Takže v tomto ohledu jsou mnohem lepší než Google mapy, tam byste turistické trasy těžko hledali. Samozřejmě mají i mobilní aplikaci, kde se mapy jednotlivých zemí dají stáhnout do offline režimu.

https://mapy.cz

 
Google maps

Google mapy jsou oproti mapy.cz zase lepší na dohledávání restaurací, recenzí, odjezdů autobusů atd. Ani zde samozřejmě nechybí mobilní aplikace, kde se výřez vámi vybrané mapy dá stáhnout do offline režimu.

google.cz/maps/

 

Doprava

Doprava z letiště

Užitečné webovky, na kterých můžete najít, jak se dostat z letiště do města. Najdete zde přibližnou cenu taxi nebo jaké jsou možnosti autobusové dopravy do města.

https://www.toandfromtheairport.com/

 
Rome2rio 

Rome2rio má jak webové stránky, tak mobilní aplikaci. Pokud cestujete hromadnou dopravou, bude se vám hodit k plánování cest. Po zadání místa odkud kam chcete jet, vyjede nabídka všech možností dopravy – autobus, vlak, taxi včetně přibližné ceny a odkazu na danou taxislužbu atd. U autobusů ukáže, které číslo na dané místo jede včetně mapy a časů odjezdu a odkazu na oficiální jízdní řád dané autobusové společnosti. Opravdu užitečná stránka, ale používám především pro zjištění jaké číslo autobusu do dané lokality jede a konkrétní jízdní řád si ověřím na oficiálních stránkách autobusové společnosti.

Web – https://www.rome2rio.com

Mobilní aplikace – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rome2rio.www.rome2rio&hl=en

 
Moovit

Podobné webové stránky jako Rome2rio, najde časy odjezdů autobusů, mapu atd. I zde můžete využít jak webové stránky, tak mobilní aplikaci.

Web – https://moovitapp.com

Mobilní aplikace – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tranzmate&hl=en  

 

Vlakem.net

Užitečné stránky, pokud cestujete vlakem po Evropě. Najde spojení mezi jednotlivými městy a najdete zde i mapu s odkazy na webové stránky jednotlivých společností drah v jednotlivých zemích Evropy.

https://vlakem.net/

 

Free tours

Pokud máte chuť vyrazit na prohlídku městem s průvodcem, můžete vyzkoušet Free tours – prohlídky zdarma. Teda je zvykem, že po prohlídce dáte nějaké dýško. Zatím jsem zkusila jen jednou v Barceloně a bylo to super. Turisti většinou dávali tak 5-10 EUR.

https://www.neweuropetours.eu/sandemans-tours/?f_tour_types%5B%5D=17

https://www.freetour.com/

 

Aktivity a cestování s místními

Pokud se chcete seznámit s místními, můžete využít některé z webových stránek níže. Místní nabízí různé výlety či aktivity za různé ceny, někteří dokonce zdarma. Můžete tak jít s někým na prohlídku města, do přírody, na pivo, ale můžete najít i různé další aktivity jako třeba společné vaření. Ideální volba pokud cestujete sami a chcete potkat někoho místního a lépe tak poznat kulturu dané země.

Zatím nemám osobně vyzkoušené, ale mám tyhle stránky uložené pro případ, že bych cestovala někdy sama. Pokud máte s některými z nich osobní zkušenost, budu ráda, když napíšete svoji zkušenost do komentáře.

https://www.showaround.com 

https://globalgreeternetwork.info/location/

https://en.locals4friends.com/

https://www.rentalocalfriend.com/en 

https://internationalgreeter.org/greeter-destinations 

 

Elektrické zásuvky

Jedete do nějaké země a nevíte, zda mají stejné zásuvky jako u nás? Na následujících stránkách najdete fotky a obrázky zásuvek v jednotlivých zemích, takže se díky těmto stránkám snadno dozvíte, zda budete např. na nabíjení mobilu potřebovat adaptér.

https://www.iec.ch/worldplugs/map.htm

 

Počasí

https://weather.com/

https://www.accuweather.com/

 

Webkamery

https://www.earthcam.com/

 

Časové zóny

Přehledná stránka, pokud potřebujete zjistit čas v jiné zemi.

timeanddate.com

 

MZV ČR

Informace ohledně víz, různé pokyny a informace ohledně aktuální situace v dané zemi. Hodí se především, pokud cestujete mimo Evropu.

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/index.html

 

DROZD

Registrací v Drozdu člověk nic nezkazí, hlavně při cestách mimo Evropu. Informace, které svou registrací poskytnete, mohou pak sloužit Ministerstvu zahraničních věcí k poskytování pomoci např. v případě přírodních katastrof či různých sociálních nepokojů. Systém umožňuje rozesílání hromadných e-mailů a SMS všem zaregistrovaným osobám, které se v dané zemi nacházejí, a díky tomu zaregistrovaným osobám poskytuje důležité informace nebo je včas varuje před hrozícím nebezpečím.

https://drozd.mzv.cz/

 

Očkování

Přehled povinných a doporučených očkování

https://centrumcestovnimediciny.cz/povinna-a-doporucena-ockovani/

 

Vyhledavač letenek 

Vyhledavače letenek by vydaly za celý článek, ale já nejradši stejně používám Skyscanner

 Skyscanner

 https://www.skyscanner.cz

 

Ceny

Numbeo

Numbeo je užitečná stránka, kde najdete informace, jaká je v dané zemi cena potravin, restaurací, benzínu, pronájmu bytů atd. Najdete zde také informace o kriminalitě, zdravotní péči a další užitečné informace.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/

Please follow and like us:

Jeden komentář

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *